مشاوره در راه اندازی فروشگاه ابزار و یراق

با توجه به اندازه فروشگاه و تنوع کالا، مبلغ سرمایه مورد نیاز برای
راه اندازی فروشگاه ابزار یراق قوی متفاوت است. برای شروع کار باید تنوع کالا زیاد باشد (بین 800 الی 1800 قلم کالا)، ولی نیازی نیست که همه کالاها به تعداد زیاد خریداری شود. یعنی در راه اندازی فروشگاه ابزار یراق جدید باید از هر کالا به تعداد خیلی کم خرید شود. مثلا ابزارآلات دستی و آچار آلات از هرکدام در حد یک یا دو عدد کافی است. با این شیوه خرید، می توان با مبلغ سرمایه حداقل ۱۵۰ میلیون تومان یک ابزار فروشی راه اندازی کرد. البته یک ابزار فروشی در اندازه متوسط ولی با تنوع کامل. حداکثر مبلغ سرمایه مورد نیاز در این صنف هم حدود ۵۰۰ میلیون تومان است که می توان یک ابزار فروشی با تنوع بالا و قوی و البته باز هم با تعداد موجودی کم راه اندازی کرد. خرید بیش از 500 میلیون تومان منجر به خواب سرمایه شما می شود. در هر صورت پیشنهاد می شود هنگام راه اندازی ابزار فروشی تعداد کالاها در شروع کار کم باشد و به تدریج با توجه به نیاز منطقه و میزان فروش می توان تعداد موجودی کالاها را افزایش داد. اکیدا توصیه می کنیم از خرید کالاها به تعداد بالا خودداری نمایید، حتی پرفروش ترین کالاها نیز ممکن است در منطقه ی شما فروش خوبی نداشته باشند. برای یک فروشگاه تازه تاسیس تعداد 10 الی 12 عدد یعنی در حد یک بسته کالا نیز معمولا زیاد است و با این تعداد خرید سرمایه ی مورد نیاز بیش از یک میلیارد تومان خواهد بود. پس برای استفاده بهتر از سرمایه ، بهتر است هنگام راه اندازی فروشگاه ابزار یراق ، در تعداد کالاهایی که میخرید دقت نمایید.تصاویر نمونه هایی از سفارشات :برای دریافت نمونه سفارش های کامل روی لینک 1 , 2  کلیک کنید .

لینک شماره ی 1 - نمونه سفارش در حد خرید 180 میلیون تومان

لینک شماره ی 2 - نمونه سفارش در حد خرید 250 میلیون تومان

 

بسته به منطقه و محله ای که میخواهید ابزار فروشی خود را در آن افتتاح کنید، ترکیب کالاهای شما میتواند متفاوت باشد اما بطور کلی برای راه اندازی فروشگاه ابزار یراق به ترتیب اولویت کالاهای زیر پیشنهاد میشوند. ۱- ابزارآلات عمومی مثل ابزار دستی ، متر ، مته ، پیچ چوب و میخ ، دستکش ، چسب و ... ۲- لوازم ساختمانی و بنایی مثل بیل و کلنگ و استامبولی ، سیم آرماتور و ... ۳- یراق آلات عمومی مثل قفلهای کتابی و آویز ، قفل توکار ، انواع لولا ، دستگیره در چوبی و آلومینیومی و ... پیشنهاد ما این است که اگر تخصص کافی ندارید هنگام راه اندازی ابزار فروشی خود در صنف رنگ و همچنین یراق آلات تخصصی کابینت و چوب و در و پنجره وارد نشوید. سه اولویت بالا همه پرفروش هستند و اگر متراژ مغازه شما بیش از ۲۵ متر است برای راه اندازی فروشگاه ابزار یراق حتما لوازم ساختمانی را در سبد کالای خود داشته باشید. اگر در منطقه ای حضور دارید که اطراف شما کارگاههای صنعتی حضور دارند ، انواع مته جزو گزینه های عالی هستند. اگر میخواهید با حداقل سرمایه فروشگاه ابزار یراق افتتاح کنید ، از ابزار های برقی هرکدام یک عدد دریل ، مینی فرز ، فرز آهنگری ، اتو لوله ، اینورتر جوشکاری ، بلوور و سشوار صنعتی داشته باشید. اکیدا توصیه می کنیم با جوریت بالا کارتان را شروع کنید. اغلب مشتریها تجربه اولین مراجعه به فروشگاه شما را برای تصمیمات بعدی مد نظر قرار خواهند داد. جوریت و تنوع کالا مهم ترین عامل در موفقیت شما در راه اندازی ابزار فروشی شماست . اگر شروع ضعیفی داشته باشید ادامه کار برایتان بسیار دشوار خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی گودفورپی برای همکارانی که قصد راه اندازی یک ابزار فروشی جدید را دارند چه ویژگیهای منحصر فردی دارد :
۱- مرجوعی بی قید و شرط 100 قلم کالا تا مدت یکسال
این حمایت به منظور کاهش ریسک فروش نرفتن کالا و کاهش نگرانی مدیر فروشگاه تازه تاسیس از اینکه شاید برخی کالاها را نتواند به فروش رساند انجام می شود.

۲- فروشگاه های جدید ابزار و یراق که با خرید از گودفورپی افتتاح می شوند از خرید دوم می توانند درخواست حساب اعتباری نمایند.
لازم به ذکر است در حالت عادی گودفورپی برای فروشگاه هایی که کمتر از دو سال فعالیت دارند حساب اعتباری باز نمی کند.

۳- قیمت های فروشگاه ابزار و یراق گودفورپی کاملا شفاف است و برای فروشگاه های جدیدی که تازه وارد این بازار شده اند با فروشگاه های قدیمی یکسان و کاملا مناسب می باشد.

4- برای فروشگاه های تازه تاسیس پخش نیکو بدون افزایش قیمت، بسته بندی ها را خرد نموده و به تعداد کم برای مشتریان ارسال می نماید.

5- فروشگاه گودفورپی قادر است در مدت سه روز ، یک فروشگاه جدید ابزار و یراق را بطور کامل راه اندازی کند.
تنوع مورد نیاز برای یک فروشگاه ابزار و یراق بین ۸۰۰ تا 1800 قلم کالا است ، این در حالی است که فروشگاه گودفورپی حدود 6000 قلم کالا را در انبار موجود دارد.

6- مشاوره کاملا رایگان
کارشناسان گودفورپی با راه اندازی دهها ابزارفروشی در هر سال تجربیات خوبی در این زمینه دارند. اگر از گودفورپی خرید هم نکنید اشکالی ندارد، حتما با ما مشورت کنید. متراژ فروشگاه، میزان سرمایه، ترکیب کالاهای مورد نیاز، قفسه بندی و چیدمان کالاها، موقعیت و محل فروشگاه شما و ... همه از مواردی هستند که در موفقیت شما در راه اندازی فروشگاه و ادامه ی این کار مهم هستند 

شغل ابزار فروشی دارای ویژگیهایی است که در دو لیست مزایا و معایب آنها را دسته بندی کرده ایم. البته ممکن است مزیتهای این شغل از نگاه فرد دیگر به عنوان معایب شناخته شود.
برخی از مهمترین مزایای شغل ابزار فروشی عبارتند از:
۱- عرف حاشیه سود کالا در ابزار فروشی بالاست. به همین دلیل معمولا ابزار فروشان از پس هزینه های خود به خوبی بر می آیند و نسبت به بسیاری از صنوف ، وضعیت مالی مناسبتری دارند.
۲- اغلب کالاهای ابزار فروشی بُنجلی ، فساد پذیری و تاریخ مصرف ندارند.
۳- اغلب کالاهای ابزار فروشی قیمت ندارد و لذا با افزایش قیمتها ، ابزار فروش میتواند قیمتهای خود را سریعا به روز کند.
۴- برای افرادی که به مشاغل فنی علاقه دارند ، جذابیت دارد.
برخی از مهمترین معایب شغل ابزار فروشی عبارتند از:
۱- تغییر شغل از ابزار فروشی به سایر مشاغل هزینه نسبتا بالایی دارد. به دلیل تنوع زیاد کالا و مصارف خاص هریک از کالاهای صنف ابزار ، اگر اصطلاحا بخواهید مغازه ابزار فروشی را جمع کنید نمیتوانید به راحتی اقلام موجود خود را به پول تبدیل کنید.
۲- در ابزار فروشی خواب سرمایه زیاد است. شما باید با خرید و موجود کردن تنوع حدود ۱۰۰۰ قلم کالا ، صبورانه منتظر بمانید تا مشتری هر کالا به شما مراجعه نموده و اقلام مورد نیازش را از شما خریداری نماید. ممکن است یک بسته پیچ چند ماه طول بکشد تا بطور کامل به فروش برسد.
۳- ابزار فروشی نیاز به صبوری دارد. شاید حدود نیمی از مشتریان ابزار فروشی ، ساختمان سازان ، پیمانکاران ساختمانی ، تعمیرکاران هستند و مدتی زمان میبرد تا این افراد مشتری شما شوند . بنابراین برای راه اندازی ابزار فروشی اگر مغازه شما اجاره ای است ، می بایست قرار داد شما حداقل سه ساله باشد.تصاویر نمونه هایی از سفارشات :


برای دریافت نمونه سفارش های کامل روی لینک شماره ی  1 ,2 و 3  کلیک کنید .
به علت زیاد بودن تعداد فاکتورها در هر سفارش، فایل ها با فرمت زیپ اپلود شده اند، بنابراین پس از دانلود فایلها را از حالت فشرده خارج کنید و سپس مطالعه فرمایید. برای این کار می توانید از نرم افزار
winrar
استفاده کنید

لینک شماره ی 1 - نمونه سفارش در حد خرید 180 میلیون تومان
لینک شماره ی 2 - نمونه سفارش در حد خرید 200 میلیون تومان
لینک شماره ی 3 - نمونه سفارش در حد خرید 250 میلیون تومان